Osviežujúci jahodový cheesecake

Tento cheesecake s akýmkolvek sezónnym ovocím patrí k našim letným favoritom. Pripraviť sa dá za pol hodinu, nepečie sa a nádherne osvieži. Je jednoducho návykový.

Suroviny na jednu tortovú formu s priemerom 24-26 cm

  • 100g celozrnných maslových keksíkov
  • 50 g mandľových lupienkov, ktoré na sucho opražím na panvici
  • štvrtinka rozpusteného masla
  • 500 g jahôd, alebo prípadne iného čerstvého sezónneho ovocia
  • 4 plátky želatíny
  • 500 g nízkotučného hladkého tvarohu
  • 80 g trstinového cukru, alebo iného sladidla podľa vlastnej voľby. Gramáž vždy prispôsobujem podľa kyslosti ovocia.
  • 1 šľahačková smotana

DSCF3001_F

1, Na keksikovo – mandľový základ rozdrvím keksíky pomocou dreveného valčeka. Použiť môžete aj obyčajnú sklenenú fľašu, napríklad od vína alebo mixér.

 

 

 

 

 

DSCF3005_F

2, Zatiaľ si na sucho opražím na panvici mandľové lupienky a roztopím maslo.

3, Keksikovu zmes zmiešam na panvici s lupienkami a maslom a hotovým základom vyplním dno tortovej formy. Ja som použila tortový kruh a tanier, aby som mohla tortu rovno na ňom servírovať a nemusela ju prekladať. Základ zvyknem pritlačiť pohárikom, aby som uhladila povrch. Kým si pripravim tvarohový  krém, odložím celú formu do chladničky.

 

 

DSCF3012_F

4, Na krém vymiešam 100ml šľahačky do tuha, zvyšok ohrejem v malom kastróliku. Ale neprivediem ju do varu, iba ju zohrejem, aby bola vlažná.

 

 

 

 

 

DSCF3016_F

5, Plátky želatíny namočím na desať minút do studenej vody, potom ich vložím do zohriatej šľahačky, kde sa krásne roztopia.

 

 

 

 

 

 

DSCF3034_F

6, Tvaroh primiešam do šľahačky a spolu s roztopenou želatinou vymiešam do hladkého krému. Dosladím cukrom podľa potreby.

7, Na keksíkový základ poukladám čerstvé ovocie a zalejem hotovým krémom.

 

 

 

 

DSCF3038_F

8, Zvyšné jahody rozmixujem ponorným mixérom na hladký krém a vidličkou zamiešam do tvarohového krému. Nemiešam privelľmi, iba zľahka, aby tak vznikol mramorový efekt. Hotovú tortu dám vychladiť a stuhnúť do chladničky na pár hodín.

 

 

 

 

 

Veľký biely tanier s kvetinovým vzorom, bodkovaná bavlnená utierka a dezertné taniere zo zlatým okrajom a cukornička pochádzajú z F&F Home. Ďakujeme za zapožičanie.