Domáce sušienky pre psov

Počas vianočného pečenia mi napadlo upiecť aj našim štvornohým miláčikom nejakú dobrotu, o ktorej viem, čo obsahuje. Sú to len štyri základné ingrediencie - sardinky, vajíčka, múka a vločky. Úspech je zaručený.
Počas vianočného pečenia mi napadlo upiecť našim štvornohým miláčikom nejakú dobrotu, o ktorej viem, čo všetko obsahuje. Sú to len štyri základné ingrediencie – sardinky, vajíčka, múka a vločky. Úspech je zaručený. Ak ešte nie ste vodcom svorky, s našimi sardinkovými sušienkymi sa ním zaručene stanete. Keď zavetrila rybičkovú vôňu Angie, bolo všetko jasné. Začali sme trénovať pokyny, ktoré jej vždy nevoňali. Mali ste vidieť čo všetko robila, aby mohla dostať ďaľšiu mlsku. Doma upečené – Angie vyskúšané!

Suroviny na tri veľké plechy

  • 2 konzervy sardiniek vo vlastnej šťave
  • 200 g hladkej múky (použila som špaldovú, lebo inú som doma nemala)
  • 2 väčšie vajcia
  • 2 hrsti ovsených vločiek

DSCF6680_F

 

1, V robote rozmixujem sardinky aj so šťavou na kašu, pridám múku, vajíčka a vločky.

2, Keď sa všetky ingrediencie prepoja do jednotnej masy, vyklopím ju na pomúčenú dosku.

3, Vrch cesta trošku pomúčím, pretože sardiky sú vlhké aj mastné a cesto by sa lepilo.  Vyvaľkám plát hrubý približne pol centimetra, z ktorého vykrajujem formičkami rôzne tvary.

4, Sušienky poukladám tesne vedľa seba na plech vyložený papierom na pečenie.

5, Pečiem v rúre pri teplote 180 stupňov približne 15-20 minút. Sušienky sa pri pečení trošku nafúknu a získajú hnedšiu farbu. Vychladené ich preložím do sklenenej alebo kovovej uzatvárateľnej nádoby.

Vianočný balíček sušienok pre našich miláčikov
Vianočný balíček sušienok pre našich miláčikov