SNEHOVÉ PUSINKY

Vlastne som robila dressing na Caesar šalát, keď mi v miske zostali dve bielka. Hm, čo s nimi? Hneď mi bolo jasné, že neskončia vo výlevke, ale v robote. Rozhodla som sa pripraviť klasické sladké snehové pusinky.  

Je to jednoduché: stačí ušľahať z bielkov a cukru tuhý, lesklý a hladký sneh, v malých porciách pomocou dvoch lyžích ho šupnúť na plech a potom s nim rovno do vyhriatej rúry. Pečiem ich pri teplote 150 stupňov približne 30 minút.  Výsledkom sú neskutočne jemné pusinky, ktoré sa rozplývajú na jazyku, sú zároven chrumkavé a neuveriteľne dobré. V našej domácnosti ich milujú hlavne muži. Žeby spomienky na destvo?

Suroviny  na 30 väčších pusiniek

  • 2 čerstvé bielka
  • 100 g práškového cukru

Ak budú pusinky upečené iba zvonku a vo vnútri zostanú mokré a ťahajú sa, tak to znamená, že ste ich piekli krátko. Radšej skúste jednu ochutnať, až potom sa rozhodnite, či plech z rúry vyberiete alebo ho tam ešte pár minút necháte.

Ak nahradíte klasický práškový cukor za stéviový v prášku, znížite tak podstatne príjem kalórií. Pozor však dávajte na dávkovanie, pretože stévia je veľmi sladká a používa sa jej výrazne menšie množstvo. Preto sa riadte dávkovaním na obale výrobku. Rátajte s tým, že nízkokalorických pusiniek bude menej, pretože aj množstvo použitého cukru bude menej.

IMG_5028