Rýchly čokoládový cheesecake

Tento cheesecake je božský. Je jednoduchý, rýchly a netreba ho vôbec piecť. Stačí pár základných ingrediencií a zdravá maškrta je na svete.
Tento cheesecake je božský. Je jednoduchý, rýchly a netreba ho vôbec piecť. Stačí pár základných ingrediencií a zdravá maškrta je na svete.

Suroviny na tortovú formu s priemerom 20 cm

  • 500 g odtučneného hladkého tvarohu
  • 400 g čokolády – podľa chuti zvolím bielu, mliečnu alebo horkú
  • 200 ml šlahačkovej smotany
  • 150 g celozrnných keksíkov
  • 60 g rozpusteného masla
  • drobné čerstvé ovocie na ozdobenie

1, Keksíky vložím do mikroténového sáčku a valčekom rovaľkám na drobno. Pomôcť si zvyknem a mixerom. Zatiaľ si nechám roztopiť maslo, ktoré potom primiešam k rozdrveným keksíkom. Celú zmes poriadne navzájom premiešam.

2, Pripravím si vodný kúpeľ – hrniec a vodovzodrnú misku, do ktorej nalámem čokoládu a nechám ju nad horúcou parou roztopiť. Pravidelne premiešavam, aby bola čokoláda krásne hladká.

3, Tvaroh zcedím, aby plnka nezostala vodnatá a v mixéri ho vymiešam so šľahačkou. Šľahačku nezvyknem pred tým vyšľahať.

4, Roztopenú a trocha vychladnutú čokoládu postupne primiešavam k tvarohom. Ak som siahla po ochutenej čokoláde napr. s kúskami karamelu, tak čokoládu k tvarohu prelejem cez sitko, aby bola plnka hladká.

5, Vymiešanú plnku natriem na keksíkove dno a rovnomerne uhľadím. Nechám stuhnúť do chladničky na pár hodín, alebo najlepšie na noc.

Tip: Keksíkové dno môžete nahradiť aj kúpeným piškótovým. Navrch poukladajte zrelé plátky banánov a zalejte čokoládovo-tvarohovou plnkou.

novinka_web2Tento a ďaľšie chutné recepty nájdete v našej tretej knižke.

 

 

 

 

Vyskúšajte dať do cheececaku svoju oblúbenu tmavú čokoládu napr. s kúskami karamelu alebo malinami. V tvarohovej plnke bude nádherne cítiť a krásne chutiť.